sobota, 20 lipca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaPolicjaPIJANI, AGRESYWNI, SPRAWCY KRADZIEŻY I PRÓBOWALI PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW

PIJANI, AGRESYWNI, SPRAWCY KRADZIEŻY I PRÓBOWALI PRZEKUPIĆ POLICJANTÓW

- Advertisement -
- Advertisement -

Awantura na stacji paliw – to dopiero początek kłopotów pijanych kobiety i mężczyzny. Dalsze czynności wykazały, iż para okradła swoją znajomą na kwotę przekraczającą 11500 złotych. Policjanci odzyskali blisko 10500 złotych. Aby uniknąć odpowiedzialności osoby zatrzymane usiłowały przekupić funkcjonariuszy.

W nocy z 9 na 10 marca dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie otrzymał zgłoszenie, iż na jednej ze stacji paliw doszło do awantury. Wysłanemu na miejsce patrolowi, pracownik wskazał osoby, które miały zachowywać się agresywnie, jednak nie popełniły żadnego czynu zabronionego. Policjanci przystąpili do legitymowania, ustalając dane pijanych kobiety i mężczyzny. 46-latka i cztery lata młodszy mężczyzna prowadzili wędrowny tryb życia. W trakcie czynności uwagę policjantów zwrócił uwagę kolorowy portfel, zawierający znaczną kwotę pieniędzy. Na pytanie mundurowych skąd posiadają taką ilość środków płatniczych z rozbrajającą szczerością przyznali, że ukradli. W portfelu poza gotówką znajdowało się potwierdzenie wypłaty pieniędzy z danymi osoby – najprawdopodobniej pokrzywdzonej. Policjanci zatrzymali osoby podejrzewane o kradzież. W jednostce policji
w trakcie badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu doszło do próby wręczenia korzyści majątkowej. Kobieta zaproponowała 1000 złotych w zamian za wypuszczenie. Stróże prawa zareagowali natychmiast i poinformowali 46-latkę, iż popełniła przestępstwo. Na zaistniałą sytuację zareagował 42-latek, który okazał się bardziej hojny oferując 5000 złotych, czym również dopuścił się do popełnienia przestępstwa. Osoby zostały doprowadzone do policyjnego aresztu. Policjanci dotarli do pokrzywdzonej, która potwierdziła kradzież pieniędzy w kwocie ponad 11500 złotych. Odzyskano niemal całość. Zabezpieczono blisko 10500 złotych.
Sprawę prowadzi dzierżoniowska Prokuratura Rejonowa.

 

ŹRÓDŁO: KPP DZIERŻONIÓW

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze