sobota, 20 lipca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównainneUWAGA KONTROLE PRĘDKOŚCI

UWAGA KONTROLE PRĘDKOŚCI

- Advertisement -
- Advertisement -

W nadchodzący weekend na terenie powiatu dzierżoniowskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego będą prowadzić wzmożone działania pod kryptonimem „Prędkość”.

Na 25 i 26 dzień lutego, funkcjonariusze dzierżoniowskiego Wydziały Ruchu Drogowego zaplanowali wzmożone działania pod kryptonimem „Prędkość”. W związku z tym przypominamy, że przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy i mandatem karnym w wysokości do 1500 zł., ale jeśli jest to przekroczenie o 71 km/h i więcej kwota do zapłaty wynosi 2500 zł. Dla recydywistów wysokość mandatu się podwaja. Ponadto w przypadku ujawnienia wykroczenia polegającego na rażącym lekceważeniu przepisów ruchu drogowego, policjanci będą odstępować od ukarania sprawcy mandatem karnym. W zamian będą kierować sprawy do Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie z wnioskiem o ukaranie sprawcy wykroczenia. Wówczas wysokość grzywny może wynieść nawet 30000 zł.
Działania podyktowane są narastającą liczbą zdarzeń drogowych, których główną przyczyną jest przekraczanie prędkości. Prosimy o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu.

ŹRÓDŁO: KPP Dzierżoniów

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze