Ogłoszenia

DZIERŻONIOWSCY POLICJANCI W DRODZE DO PRACY URATOWALI ŻYCIE 17-LATKA

Dwaj funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego – sierżant sztabowy z 8-letnim stażem w Policji wraz z młodszym aspirantem pełniącym służbę od 10 lat, w dniu 15 kwietnia pokazali, że życie drugiego człowieka ma dla nich najwyższą wartość.

Kiedy w sobotnie przedpołudnie policjanci jechali na służbę niemal na ich oczach doszło do groźnego wypadku drogowego. 46-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego jadąc wraz z 17-letnim pasażerem pojazdem Mercedes Benz stracił panowanie nad autem w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, następnie uderzył w drzewo i wpadł do rowu. Funkcjonariusze jako pierwsi na miejscu wezwali służby i niezwłocznie przystąpili do czynności ratunkowych. Pierwszy wraz z przypadkowym przechodniem wydobył kierującego z pojazdu, drugi z policjantów udzielał pierwszej pomocy zakleszczonemu, nieprzytomnemu 17-latkowi. Chłopak ze względu na pozycję, w której się znajdował jak też ze względu na obrażenia, nie mógł swobodnie oddychać. Funkcjonariusz udrożnił więc jego drogi oddechowe i zabezpieczał aż do wydobycia przez strażaków i przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W międzyczasie policjanci zabezpieczyli też pojazd, spod maski którego wydobywał się dym i istniało realne zagrożenie, że samochód się zapali.

46-latek kierujący pojazdem nie odniósł obrażeń wymagających hospitalizacji, natomiast nieprzytomnego 17-latka z poważnymi obrażeniami zabrało LPR. Niewątpliwie jego życie uratowali policjanci, dzięki swojej szybkiej i zdecydowanej reakcji. Po raz kolejny też  dzierżoniowscy policjanci udowodnili, że zawsze kierują się policyjną dewizą „Pomagamy i Chronimy”.

ŹRÓDŁO: KPP DZIERŻONIÓW