poniedziałek, 27 maja, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaSamorządInwestycje drogowe na terenie Gminy Nowa Ruda: perspektywy na przyszłość

Inwestycje drogowe na terenie Gminy Nowa Ruda: perspektywy na przyszłość

- Advertisement -
- Advertisement -

14.04.23r. przedstawiciele Starostwa Powiatowego oraz Gminy Nowa Ruda spotkali się z sołtysem wsi Bartnica, Bogusławem Tabora, w celu omówienia planów inwestycyjnych związanych z remontami i przebudową dróg powiatowych na terenie gminy.

Starostwo Powiatowe zadeklarowało przeprowadzenie cząstkowych remontów dróg w ciągu dwóch tygodni oraz wpisanie przebudowy drogi do przyszłorocznego budżetu powiatowego. Gmina Nowa Ruda również potwierdziła wielokrotne zapewnienie o dofinansowaniu inwestycji drogowych na drogach powiatowych z lokalnego budżetu.

 

W 2016 roku, wspólnie z powiatem kłodzkim, wykonano pierwszy etap remontu drogi powiatowej w Bartnicy. Niestety drugi etap nie doszedł do skutku z powodu wycofania się powiatu kłodzkiego z inwestycji. Na spotkaniu podjęto decyzję o kontynuacji prac nad remontem tej drogi. Gmina Nowa Ruda zobowiązała się do przekazania środków w przyszłorocznym budżecie na ten cel.

 

Podczas spotkania omówiono również plany przebudowy dróg w Dzikowcu, takich jak Dzikowiec Dębówka i Słupiec-Dzikowiec (przy kopalni). Gmina Nowa Ruda zadeklarowała również finansowanie tych inwestycji w przyszłorocznym budżecie.

 

Przedstawiciele Gminy Nowa Ruda przypomnieli także o konieczności pilnego remontu kolejnych dróg powiatowych, takich jak Przygórze Zatorze, Świerki – Dworki – Krajanów – Sokolica – Włodowice, Sokolec czy Jugów Sitów.

 

Nawierzchnia drogi powiatowej prowadzącej przez cały Jugów ma zostać położona jeszcze w tym roku. Realizacja inwestycji będzie możliwa dzięki środkom rządowym oraz wsparciu m.in. Wiceministra Klimatu i Środowiska Ireneusza Zyski, Posła na Sejm RP Marcina Gwoździa, Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Grzegorza Macko, Senatora RP Aleksandra Szweda oraz przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Kłodzku.

 

Obecnie na terenie gminy realizowane są inwestycje drogowe we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kłodzku, m.in. w Bożkowie (okolica szkoły, remizy), Czerwieńczycach i Nowej Wsi Kłodzkiej.

 

Te plany inwestycyjne mają na celu poprawę infrastruktury drogowej na terenie Gminy Nowa Ruda, z korzyścią dla mieszkańców oraz przszystkich korzystających z dróg powiatowych w tym regionie. Wprowadzenie zmian oraz realizacja planów inwestycyjnych przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu jazdy, a także wpłynie na rozwój lokalnej gospodarki.

 

W kolejnych miesiącach spodziewane są konsultacje i spotkania z mieszkańcami dotyczące planowanych inwestycji oraz możliwości uzyskania dodatkowego finansowania z funduszy zewnętrznych. Władze lokalne będą również monitorować postęp prac i realizację inwestycji na bieżąco, aby upewnić się, że zostaną one zakończone zgodnie z ustalonym harmonogramem.

 

W dłuższej perspektywie, oprócz remontów i przebudowy dróg, władze Gminy Nowa Ruda będą również analizować potrzeby w zakresie infrastruktury drogowej oraz możliwości dalszego rozwoju transportu publicznego. To może obejmować rozbudowę dróg, ścieżek rowerowych oraz systemów komunikacji zbiorowej, co przyczyni się do poprawy mobilności mieszkańców i turystów odwiedzających region.

 

W miarę jak inwestycje będą się rozwijać, mieszkańcy i użytkownicy dróg powinni być świadomi możliwych utrudnień w ruchu oraz tymczasowych zmian organizacji ruchu. Władze lokalne będą starały się minimalizować wpływ prac na codzienne życie mieszkańców, jednocześnie informując o postępach i terminach zakończenia inwestycji.

 

W rezultacie, mieszkańcy Gminy Nowa Ruda i okolic mogą oczekiwać poprawy stanu dróg powiatowych oraz większego zaangażowania władz lokalnych w dążeniu do lepszej infrastruktury drogowej, co przyczyni się do podniesienia jakości życia oraz przyciągnięcia inwestorów i turystów do tego regionu.

 

FOTO: UG NIWA NOWA RUDA 

(MN)

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Advertisment -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Recent Comments