sobota, 20 lipca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaWydarzenia lokalnePrzysięgną na dzierżoniowskim rynku, uwaga na zmiany w organizacji ruchu

Przysięgną na dzierżoniowskim rynku, uwaga na zmiany w organizacji ruchu

- Advertisement -

Organizator tego wydarzenia zwrócił się do miasta z prośbą, by słowa przysięgi zostały złożone właśnie u nas. A ponieważ wcześniej, przy działaniach i ograniczeniach związanych z covidem, otrzymaliśmy wsparcie WOT-u, to nasz udział w tym wydarzeniu jest formą podziękowania za otrzymaną pomoc. To także pewne wyróżnienie, że dolnośląscy żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej złożą przysięgę właśnie w Dzierżoniowie – mówi burmistrz Dariusz Kucharski.

- Advertisement -

Misją Wojsk Obrony Terytorialnej jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie pokoju to zadanie realizowane jest m.in. w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych. Żołnierze WOT-u wraz z żołnierzami wojsk operacyjnych wspierają szpitale i placówki medyczne, pomagają seniorom i kombatantom oraz wspierają organizacje pozarządowe i samorządy.

Przeprowadzenie przysięgi, w której może uczestniczyć ponad tysiąc osób związane jest z koniecznością zmian w organizacji ruchu w rynku. Rynek będzie zamknięty na podobnych zasadach jak np. przy „Miodobraniu”. Organizatorzy proszą aby zabrać swoje auta z rynku do soboty do godziny 18.00. Rynek będzie niedostępny dla aut do godziny 18.00 w niedzielę.

Ceremonię przysięgi poprzedzi msza św. w Kościele pw. Maryi Matki Kościoła. Jej początek o godzinie 12.00. Uroczystości w rynku rozpoczną się około godziny 13.00.

ŹRÓDŁO: Urząd Miasta w Dzierżoniowie

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze