sobota, 20 lipca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaSamorządTermomodernizacja Szkoły Podstawowej w Henrykowie: Trudności organizacyjne i sukcesy finansowe

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Henrykowie: Trudności organizacyjne i sukcesy finansowe

- Advertisement -
- Advertisement -

[av_textblock size=” av-medium-font-size=” av-small-font-size=” av-mini-font-size=” font_color=” color=” id=” custom_class=” av_uid=’av-lg5qqe9f’ admin_preview_bg=”]
Rozpoczęte prace termomodernizacyjne w Szkoły Podstawowej w Henrykowie mają potrwać jeszcze dwa miesiące. Prace te przynoszą pewne wyzwania dla organizacji pracy szkoły, lecz konieczność wykorzystania środków unijnych przed połową bieżącego roku nie pozwala na ich przesunięcie na okres wakacyjny.

Dyrektor Bogusława Kołsut oraz pracownicy szkoły zasługują na podziękowania za ich wysiłki w organizacji pracy, współpracy z firmą wykonawczą oraz dbaniu o dobre warunki nauki dla uczniów. Wykonawcą prac jest firma Wasbud Robert Wąs z Grodkowa, która wygrała przetarg i podpisała umowę na kwotę 7,1 mln zł. Aż 85% tej kwoty zostało pozyskane przez Gminę Ziębice z dotacji unijnej.

W ramach prac termomodernizacyjnych szkoła przechodzi szereg zmian. Należy do nich wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, montaż okien w miejsce luksfer, wymiana instalacji c.o. oraz pieca węglowego na pompy ciepła. Ponadto, montowane są panele fotowoltaiczne, ocieplenie ścian i dachów budynków szkoły i sali gimnastycznej, nowe orynnowanie i instalacje odgromowe, a także wykonanie drenażu i izolacji fundamentów.

Mimo trudności związanych z realizacją inwestycji podczas roku szkolnego, szkoła stara się zapewnić uczniom jak najlepsze warunki do nauki. Dzięki dobrej współpracy z firmą Wasbud oraz wykorzystaniu środków unijnych, termomodernizacja szkoły przyczyni się do poprawy jakości nauki i komfortu pracy zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli.

Warto zauważyć, że inwestycja ta ma również pozytywny wpływ na środowisko, ponieważ wymiana pieca węglowego na pompy ciepła oraz montaż paneli fotowoltaicznych przyczynią się do zmniejszenia emisji CO2 i zwiększenia efektywności energetycznej budynków.

Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Henrykowie to ważna inwestycja, która przyniesie korzyści zarówno dla uczniów, jak i całej społeczności lokalnej. Z niecierpliwością oczekujemy zakończenia prac i cieszenia się efektami tej inwestycji. Będzie dobrze!
[/av_textblock]

[av_gallery ids=’7031,7030,7029,7028,7027,7026,7025,7024,7023,7022,7021,7020,7019,7018,7017,7016,7015,7014,7013,7012′ style=’thumbnails’ preview_size=’portfolio’ crop_big_preview_thumbnail=’avia-gallery-big-crop-thumb’ thumb_size=’portfolio’ columns=’5′ imagelink=’lightbox’ lazyload=’avia_lazyload’ alb_description=” id=” custom_class=” av_uid=’av-lg5qqq9b’ admin_preview_bg=”]

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze