Ogłoszenia

Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach

Fot: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie

30 lipca w Dzierżoniowie odbędą się zawody nartorolkowe pn. „KO Sprinty Dzierżoniów 2022”. Rolkarze będą się ścigać na zamkniętym dla ruchu odcinku ul. Piastowskiej. Na dłuższych dystansach wystartują na trasach w Górach Sowich.

Zawodnicy startujący w Dzierżoniowie będą mieli do pokonania trasę o długości 200 metrów, która zlokalizowana będzie na ulicy Piastowskiej na odcinku od ronda Polskiego Państwa Podziemnego do ronda Gruzińskiego. Zawody będą się składać z dwóch etapów: rundy kwalifikacyjnej i rundy finałowej.

W rundzie kwalifikacyjnej zawodnicy będą startować indywidualnie w odstępie 30 sekund. Na podstawie uzyskanych wyników najszybszych 32 zawodników i zawodniczek awansuje do rundy finałowej. Tam zawodnicy będą ścigać się parami. Zwycięzcy przejdą do dalszego etapu, a przegrani zakończą rywalizację.

Program zawodów:

  • 16:30 – 17:30 – zapisy w biurze zawodów, weryfikacja uczestników i kontrola techniczna sprzętu w biurze zawodów
  • 17:10 – 17:45 – Oficjalna Rozgrzewka na trasie zawodów
  • 18:00 – start Rundy Kwalifikacyjnej
  • ok. 19:00 – start Rundy Finałowej z eliminacjami w parach
  • ok. 20:30 – rozpoczęcie dekoracji

Zgłoszenia do zawodów mogą być dokonywane na formularzu internetowym pod adresem http://tour.vexa.pl/ zapisy do 28.07.2021 lub osobiście w biurze zawodów bezpośrednio przed Zawodami. Do udziału w Zawodach dopuszczeni będą uczestnicy, którzy dokonają opłaty startowej, podpiszą własnoręcznie (w wypadku osób niepełnoletnich przez przedstawiciela ustawowego) pisemne oświadczenie o zdolności do udziału w zawodach, przejdą kontrolę techniczną sprzętu oraz spełnią wszystkie wymagania regulaminu. Zawody mają charakter otwarty i mogą w nich brać udział osoby zrzeszone w krajowych związkach sportowych, jak też niezrzeszone. Dzieci i młodzież od 12 do 18 lat muszą posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział w zawodach.
Limit to 80 Uczestników.

Zawody odbywają się przy zamkniętym ruchu pojazdów na drodze asfaltowej o bardzo dobrej jakości z oddzielonymi od siebie pasami – korytarzami. Trasa jest płaska, miejscami bardzo nieznacznie, praktycznie niezauważalnie wznosi się.

MAPA – załącznik

Trasa zawodów składa się z czterech odcinków (oznaczonych na powyższej mapie):

  • A – Strefa rozgrzewki,
  • B – Strefa rywalizacji – odcinek o długości 200 m,
  • C – Strefa hamowania o długości 70 m,
  • D – Strefa wolnej jazdy.

Organizatorami imprezy są Miasto Dzierżoniów, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, wydawca portali nabiegowkach.pl i nartorolki.pl – firma XC4U Michał Rolski. Impreza finansowana ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów.

W ten sam weekend w naszym regionie odbędą się jeszcze dwie imprezy nartorolkowe. W sobotę rano w Pieszycach zawodnicy będą rywalizować techniką klasyczną lub dowolną na dystansie 9 km z przewyższeniem 425 m podczas zawodów Uphill Gór Sowich. Natomiast na niedzielę zaplanowano bieg w terenie płaskim na 25 km pn. Pętla Sowiogórska. Wszystkie trzy wspomniane imprezy składają się na III Grand Prix Polski w biegach na nartorolkach. Rywalizacja sprinterska jest najbardziej widowiskową formą współzawodnictwa na nartorolkach. Szczegóły przebiegu tego etapu.