sobota, 20 lipca, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaEkologiaRehabilitacja po przebyciu choroby COVID-19 w Sanatorium Wielka Pieniawa w Polanicy-Zdroju.

Rehabilitacja po przebyciu choroby COVID-19 w Sanatorium Wielka Pieniawa w Polanicy-Zdroju.

- Advertisement -
- Advertisement -

Rehabilitacja osób po przejściu choroby COVID-19 robi się coraz bardziej popularnym sposobem dojścia do pełnej formy u osób które przechorowały zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Największe uzdrowiska na Dolnym Śląsku, Uzdrowiska Kłodzkie, już od lutego w kolejnym ze swoich oddziałów uruchamiają możliwość skorzystania z pakietu pobytów rehabilitacyjnych.

Realizacja pobytu możliwa jest już od 7 lutego 2021 roku w ramach indywidualnych turnusów rehabilitacyjnych dla osób zdrowych, z potwierdzeniem przebycia zakażenia koronawirusem i skierowaniem od lekarza do odbycia rehabilitacji po chorobie.

Pakiety rehabilitacyjne obejmują turnusy 7, 14 i 21 dniowe realizowane w Wielkiej Pieniawie w Polanicy-Zdroju, czyli największym i najpopularniejszym obiekcie Uzdrowisk Kłodzkich, znanym m.in. z trzeciej edycji popularnego programu „Sanatorium Miłości”.

W ramach pobytu realizowany jest program diagnostyczny składający się m.in z badania spirometrii (na początku i końcu pobytu), monitoringu saturacji, parametrów krążenia (tętno, ciśnienie) i wysiłkowych treningów monitorowanych.

– W Wielkiej Pieniawie zrealizujemy pobyty w oparciu o naszą bazę zabiegową oraz specjalny program rehabilitacji ukierunkowany w szczególności na poprawę stanu dróg oddechowych i układu krążenia. Jak się okazuje wiele osób po przejściu choroby potrzebuje, również wparcia psychologicznego na które może liczyć w trakcie pobytu na rehabilitacji. – mówi Łukasz Surażyński, Prezes Zarządu Uzdrowisk Kłodzkich.

– Wsparcie psychologiczne jest niezmiernie ważnym czynnikiem dochodzenia do równowagi, ponieważ wszyscy dziś odczuwamy skutki tej trudnej sytuacji, a osoby po ciężkim przebiegu COVID-19 z pewnością oczekują właściwego oparcia i zrozumienia trudnych sytuacji życiowych – dodaje.

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Ostatnie komentarze