Ogłoszenia

Wrażliwość na sztukę od małego – zobaczysz ją w Oknie Artystycznym

Dzieci w wieku od 3 do 6 lat z Przedszkola Publicznego nr 1 w Dzierżoniowie są autorami prac na nowej wystawie w Oknie Artystycznym zainaugurowanej 1 czerwca. Ale nie tylko na Dzień Dziecka nastrajają one pozytywnie. Kolory, znane baśnie i wybraźnia to ich główne atuty. Każdy, kto na nie spojrzy, z pewnością wróci wspomnieniami do swych dziecięcych lat, beztroski i optymizmu, którego deficyt dziś odczuwamy.

Dzierżoniowskie przedszkola, w tym także PP 1 im. Jana Brzechwy, rozwijają szeroko rozumianą kulturę artystyczną u przedszkolaków, która wyraża się poprzez teatr, taniec, plastykę i muzykę. Przedszkole organizuje na terenie placówki coroczne konkursy plastyczne, występy gościnne teatrów, a także inne wydarzenia, w których dzieci mają okazję do zaprezentowania swoich umiejętności aktorskich, wokalnych oraz tanecznych. Patron przedszkola, Jan Brzechwa – autor licznych bajek i wierszy dla dzieci – zobowiązuje do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych. Dlatego też PP 1 zorganizowało konkurs plastyczny pt. „Mój ulubiony bohater baśniowy”. Zachęcił on wychowanków oraz ich rodziców do sięgnięcia po literaturę dziecięcą, która niewątpliwie rozwija wyobraźnię oraz kreatywne myślenie. Uczestnicy konkursu spędzili czas wolny w twórczy sposób, doskonaląc aktywność plastyczną. A my możemy podziwiać efekty ich pracy.

Przedszkolne jury przyznało I miejsce w konkursie Ani Rychlewicz, która wykonała „Brzydkie kaczątko”. II miejsce zajęła Zosia Piwowarska z pracą „Złota rybka”, a na III miejscu uplasowały się ex aequo: Martynka Sudoł z „Roszpunką”, Dorotka Lach z „Kopciuszkiem” oraz Pola Kaczor z „Królewną Śnieżką”. Dwie prace zostały wyróżnione: „Kubuś Puchatek” w wykonaniu Klaudii Kubińskiej oraz „Smerfetka” wykonana przez Weronikę Dresler. Gratulujemy wspaniałych pomysłów, inwencji twórczej i pięknie wykonanych prac.

 

Fot: UM Dzierżoniów