niedziela, 26 maja, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaKulturaZapraszamy na ostatni koncert z cyklu Dolnośląski Festiwal Muzyczny.

Zapraszamy na ostatni koncert z cyklu Dolnośląski Festiwal Muzyczny.

- Advertisement -
- Advertisement -

15 listiopada 2023 o godz.19.30 odbędzie się ostatni koncert Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego XI edycji PONAD SZCZYTAMI CISZA w 2023 r. w kościele MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ W KŁODZKU

Podczas koncertu wystąpi Adam Tański, jest on absolwentem Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu w klasie organów prof. Michela Bouvarda oraz prof. Oliviera Latry. Ukończył również z wyróżnieniem Hochschule für Musik w Moguncji w klasie organów prof. Gerharda Gnanna oraz Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Magdaleny Czajki i prof. Jarosława Wróblewskiego.  

Artysta jest współzałożycielem i dyrektorem artystycznym festiwalu Etnosakralia Kurpiowskie łączącego muzykę organową z muzyką tradycyjną oraz improwizowaną. Od 2023 roku jest także kuratorem artystycznym festiwalu Sztuka Źle Obecna, który organizuje Instytut Pamięci Narodowej. 

W latach 2015-2017 artysta prowadził działalność pedagogiczną w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. W 2019 roku na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina obronił dysertację doktorską pt. Charakterystyczne cechy muzycznego folkloru kurpiowskiego jako podstawa w kreowaniu improwizacji organowych. 

W 2018 roku została wydana w serii wydawniczej „Biblioteczka Kurpiowska” jego pierwsza monograficzna publikacja zawierająca pięć utworów na instrumenty klawiszowe. W 2019 roku nakładem wydawnictwa Requiem Records ukazał się jego debiutancki album z improwizacjami organowymi pt. Polichromia.

Program:

Franciszek Liszt, Preludium i fuga na temat B-A-C-H

Robert Schumann, Skizzen für den Pedelflügen op. 58 nr 1

Adam Tański – postludium I

Robert Schumann, Skizzen für den Pedelflügen op. 58 nr 2

Adam Tański – postludium II

Robert Schumann, Skizzen für den Pedelflügen op. 58 nr 3

Adam Tański – postludium III

Robert Schumann, Skizzen für den Pedelflügen op. 58 nr 4

Adam Tański – postludium IV

Johann Sebastian Bach, Fantazja i fuga g-moll, BWV 542

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Advertisment -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Recent Comments