poniedziałek, 27 maja, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaImprezyTrzecia edycja „Olimpów Sportu” w Dusznikach-Zdroju: Młode talenty świętują swoje sukcesy

Trzecia edycja „Olimpów Sportu” w Dusznikach-Zdroju: Młode talenty świętują swoje sukcesy

- Advertisement -
- Advertisement -

11 kwietnia 2023 r., w Teatrze Zdrojowym w Dusznikach-Zdroju, odbyła się trzecia edycja uroczystości wręczenia nagród „Olimpów Sportu”. W trakcie wydarzenia, zarówno młodzi sportowcy rozpoczynający swoją przygodę ze sportem, jak i ci, którzy już odnoszą sukcesy, otrzymali nagrody w różnych kategoriach.

Nagrody dla najlepszych dusznickich sportowców zostały wręczone w takich kategoriach, jak badminton, biathlon, narciarstwo alpejskie, łyżwiarstwo szybkie, wrotkarstwo szybkie, wydarzenie roku, mecenas sportu, sportowiec amator, MTB i piłka nożna. Najbardziej prestiżowa nagroda, Super Olimp Sportu, trafiła do Hanny Mazur, która trenuje wrotkarstwo i łyżwiarstwo szybkie pod okiem swojej mamy i trenerki Agnieszki Ziemczonek w klubie UKS Orlica Duszniki-Zdrój.

W kategorii Małych Olimpów Sportu, wyróżnienia trafiły głównie do wychowanków Uczniowskiego Klubu Sportowego Orlica z Dusznik-Zdroju. Stanisław Lewandowski zdobył laur w szachach, Michał Dobosiewicz w biathlonie, Marcel Wroński we wrotkarstwie szybkim, a Wiktoria Milmikiel w łyżwiarstwie szybkim.

W kolejnych kategoriach Olimpów Sportu, zwycięzcami zostali: Aleksandra Gorzkowska w badmintonie, Marzena Zoriy w biathlonie, Alicja Zaczyk w narciarstwie alpejskim, Alicja Jasztal w łyżwiarstwie szybkim i Natalia Finc we wrotkarstwie szybkim. W kategorii Sportowiec Amator triumfował Mariusz Stojanowski, wybrany w internetowym plebiscycie.

W kategorii Wydarzenie Roku wyróżniono trzy wydarzenia: Torowe Mistrzostwa Polski we Wrotkarstwie Szybkim 2022, Mistrzostwa Polski w Biathlonie 2021 oraz utworzenie Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich.

Laureatami nagród w pozostałych kategoriach byli: Leszek Jaśkiewicz w MTB, drużyna żaków MKS ZEM Pogoń Duszniki-Zdrój oraz drużyna SMS w halowej piłce nożnej. W kategorii wydarzeń specjalnych, nagrodę otrzymali Tomasz Gorzkowski i Grzegorz Pytlowany za bicie rekordu Guinnessa w badmintonie.

Uroczystość wręczenia nagród była również okazją do uhonorowania rodziców, trenerów i sponsorów, których zaangażowanie przyczynia się do rozwoju sportu w Dusznikach-Zdroju i regionie. W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście, w tym m.in. prezes Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego Rafał Tataruch, prezes Dolnośląskiego Związku Biathlonu Jerzy Pytasz, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko, wiceprezes Uzdrowisk Kłodzkich Łukasz Czech, dyrektor COS-OPO w Dusznikach-Zdroju Wojciech Zimoch, Damian Szachniewicz – dyrektor biura poselskiego Michała Dworczyka oraz Justyna Zawiślak – dyrektor biura poselskiego Marcina Gwoździa.

Organizatorami wydarzenia byli burmistrz Dusznik-Zdroju Piotr Lewandowski, gmina i miasto Duszniki-Zdrój oraz Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Dusznikach-Zdroju. Impreza świętowała osiągnięcia sportowców z regionu i promowała rozwój sportu wśród młodych talentów.

Trzecia edycja „Olimpów Sportu” w Dusznikach-Zdroju pokazała, że region może pochwalić się nie tylko bogatą historią i pięknem przyrody, ale również młodymi sportowcami zdolnymi do osiągania sukcesów na krajowych i międzynarodowych arenach. Wydarzenie to nie tylko doceniło osiągnięcia zawodników, ale także zwróciło uwagę na znaczenie wsparcia środowiska, rodziców i trenerów, którzy pomagają im rozwijać się i dążyć do kolejnych zwycięstw.

 

Foto: fb/Burmistrz Miasta Duszniki-Zdrój

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Advertisment -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Recent Comments