niedziela, 19 maja, 2024
- REKLAMA -Animowana Przejrzystość Obrazka Targi Zdrowej Żywności
Strona głównaInwestycjeGmina Nowa Ruda inwestuje 6 milionów złotych w rozwój infrastruktury i rekreacji

Gmina Nowa Ruda inwestuje 6 milionów złotych w rozwój infrastruktury i rekreacji

- Advertisement -
- Advertisement -

📰 Nowa Ruda, 12 kwietnia 2023 – Gmina Nowa Ruda ogłosiła, że zawarła umowy z wykonawcami na przeprowadzenie czterech dużych inwestycji o wartości 6 milio
nów złotych, które zostaną sfinansowane w ramach Polskiego Ładu. Projekty te mają na celu poprawę infrastruktury oraz zwiększenie atrakcyjności rekreacyjnej gminy dla jej mieszkańców.

 

🚧 Przebudowa dróg

Firma Drogmost zostanie odpowiedzialna za przebudowę 1,9 km drogi gminnej w Dworkach oraz 59 m drogi gminnej w Woliborzu (Podlesie), za łączną kwotę 2 milionów złotych.

 

🚧 Modernizacja mostów

Firma Serafiński wygrała przetarg na przebudowę i modernizację mostów we Włodowicach (przy kościele) oraz Czerwieńczycach (przy nowym boisku). Inwestycja ta będzie kosztować 836 tysięcy złotych.

 

🚧 Budowa skweru i altany

Firma Matyszczyk podjęła się budowy skweru w Jugowie oraz modernizacji altany rekreacyjnej w Bieganowie za łączną kwotę 941 tysięcy złotych.

 

🚧 Inwestycje w placówki zabaw

Pracownia ARCO otrzymała kontrakt na budowę lub przebudowę 10 placów zabaw na terenie gminy. W ramach tej inwestycji, która wyniesie 2 miliony złotych, powstaną placówki zabaw w miejscowościach: Koszyn, Dzikowiec, Jugów, Ludwikowice Kłodzkie / Sokolec, Przygórze, Sokolec, Sokolica, Świerki/ Bartnica, Włodowice i Wolibórz.

 

🚀 Termin realizacji

Wszyscy wykonawcy otrzymali rok na zakończenie swoich zadań.

 

🏛️ Wsparcie z Polskiego Ładu

Dzięki dofinansowaniu z Polskiego Ładu, Gmina Nowa Ruda jest w stanie przeprowadzić te istotne inwestycje, które mają na celu poprawę jakości życia mieszkańców oraz wzrost atrakcyjności turystycznej regionu.

 

W miarę jak realizacja tych inwestycji będzie postępować, mieszkańcy Gminy Nowa Ruda będą mogli cieszyć się nowoczesną infrastrukturą, lepszymi warunkami do wypoczynku i rekreacji oraz wzrostem liczby miejsc pracy związanych z przeprowadzanymi pracami.

 

POWIĄZANE ARTYKUŁY
- Advertisment -Animowana Przejrzystość Obrazka KOMAR-GACKI

NAJBARDZIEJ POPULARNE

Recent Comments