18 listopada w Bardzie odbyło się spotkanie w sprawie projektu rozbudowanej sieci tras rowerowych na Dolnym Śląsku tzw. Cyklostrady. W spotkaniu brali udział przedstawiciele samorządów z Subregionu Wałbrzyskiego. Inwestycja ma głównie na celu wzbogacić turystyczną ofertę województwa.

Kolejne samorządy deklarują współpracę przy realizacji jednego z największych projektów realizowanych przez samorząd województwa dolnośląskiego we współpracy z lokalnymi samorządowcami. Mowa o budowie Cyklostrady Dolnośląskiej, która z każdym tygodniem staje się projektem bardziej kompletnym i sięgającym do wszystkich zakątków naszego regionu. Podczas spotkania w Bardzie, w których uczestniczyli wicemarszałek Grzegorz Macko oraz członek zarządu województwa Tymoteusz Myrda, rozmawiano o przebiegu Cyklostrady w południowej części Dolnego Śląska. Takie samo spotkanie odbyło się w Wałbrzychu.

WKRÓTCE MATERIAŁ FILMOWY

– Podczas tych bardzo ważnych spotkań poruszyliśmy temat przebiegu tras, rozwiązań które ułatwią turystom podróżowanie po ścieżkach rowerowych, a także o zachowaniu wszelkich norm bezpieczeństwa przy projektowaniu Cyklostrady – wyjaśnia wicemarszałek Grzegorz Macko.

Trasa Sudecka i Eurovelo to najważniejsze tematy wałbrzyskiego spotkania dotyczącego przebiegu powstającej w regionie Cyklostrady Dolnośląskiej. Na kolejnym, które odbyło się w Bardzie, omawiano m.in. drugą część Trasy Złotej oraz fragment Trasy Kłodzkiej. W obu spotkaniach licznie uczestniczyli lokalni samorządowcy, a zakończyły się one zwyczajowo podpisaniem wspólnej deklaracji współpracy przy realizacji projektu Cyklostrady.

– Bardzo się cieszę, że podczas obu spotkań podpisaliśmy deklarację współpracy przy tworzeniu Cyklostrady Dolnośląskiej. Celem projektu jest powstanie szerokiej i funkcjonalnej sieci tras rowerowych wspierających rozwój turystyki w regionie, a także promocja aktywnej i przyjaznej środowisku formy spędzania czasu – dodaje Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa.

Tekst i foto: Remigiusz Biały i UMWD